Roberts Freibergs (Foto: Romualds Vambuts)

LHF kausa finālā piekāpjamies Tenax (+foto, video)

Diemžēl 2016. gada Latvijas Handbola federācijas kausa izcīņas finālā “Celtnieks” vīri piedzīvoja zaudējumu, ar 24:28 (13:13) piekāpjoties valsts čempioniem Dobeles “Tenax”.

Spēli veiksmīgāk iesāka mūsu “Celtnieks”, kas, pateicoties Laura Rūtiņa, Žaņa Malahova un Roberta Freiberga rezultatīvajai spēlei, izvirzījās vadībā ar 3:1. Rīdzinieki veiksmīgi turpināja darboties uzbrukumā, turklāt vārtos vairākkārt teicami nospēlēja Raitis Puriņš, kas vadību ļāva saglabāt līdz puslaika vidum (7:5). Taču pamazām iespēlējās arī Latvijas čempioni Dobeles “Tenax”, un, gūstot trīs vārtus pēc kārtas, pirmoreiz pārņēma vadību – 9:8. Vēlāk dobelnieki palielināja pārsvaru līdz +2, tomēr līdz pārtraukumam “Celtnieks” pēc Riharda Lejas un Laura Eglīša precīzajiem metieniem rezultātu līdzsvaroja, atstājot intrigu otrajam puslaikam – 13:13.

Pēc pārtraukuma arvien vairāk sāka izpausties dobelnieku pārākums. Mūsējie vairākkārt pavirši nospēlēja aizsardzībā ļaujot “Tenax” līderiem Nilam Kreicbergam un Tomam Lielajam gūt vārtus no ārējām pozīcijām. Un neilgi pirms puslaika vidus dobelnieki jau panāca septiņu vārtu pārsvaru – 16:23. Mūsu “Celtnieks” gan nepadevās un turpinājumā pakāpeniski deldēja deficītu, kas 57.minūtes sākumā pēc Alekseja Sasuļina metiena sadila līdz pat nieka diviem vārtiem – 24:26. Tiesa, izšķirošajos brīžos rīdzinieki pieļāva vairākas kļūdas, bet “Tenax” apliecināja, ka tās zibenīgi izmanto – divreiz galotnē izceļoties Andim Ērmanim dobelnieki revanšējās par pērn piedzīvoto zaudējumu LHF kausa finālā – 24:28.

FOTOGALERIJA (Foto: Romualds Vambuts)

Pa pieciem vārtiem mūsu komandā guva Roberts Freibergs un Lauris Eglītis, bet četras reizes izcēlās Lauris Rūtiņš. Savā atgriešanas spēlē Edgars Vadzītis vēl vārtus neguva. Par labāko spēlētāju mūsu komandā tika atzīts Roberts Freibergs.

Jau šajā nedēļas nogalē aizvadīsim nākamās Baltijas līgas spēles – 6.februārī plkst. 18:00 savā laukumā O.Kalpaka RTDP sporta zālē uzņemsim Baltkrievijas vicečempionus Minskas SKA, bet dienu vēlāk izbraukumā plkst. 14:00 tiksimies ar Lietuva čempioniem Klaipēdas “Dragunas”.

LHF kauss 2016. Fināls
31.janvāris.
Celtnieks Rīga – Dobeles Tenax 24:28 (13:13)
Celtnieks: Freibergs 5/2, Eglītis 5, Rūtiņš 4/3, Jablonskis 3, Leja 2, Sasuļins 2, Malahovs 2, Čikuts 1.
Tenax: Kreicbergs 6, Ērmanis 6/1, Lielais 6, Politers 4, Straume 2, Hovratovičs 2, Krastiņš 2/2.

VIDEO:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.