Artūrs Lazdiņš (Foto: Meelis Heli)

Kehrā neizšķirts, Vīlandē zaudējums (+foto, video)

Divās Baltijas līgas spēlēs Igaunijā mūsu “Celtnieks” handbolisti izcīnīja vienu punktu. Sestdien cīnījāmies neizšķirti 26:26 (15:9) ar “HC Kehra”, bet svētdien ar 25:34 (12:17) zaudējām “Viljandi HC”.

Diemžēl Kehrā palaidām iespēju tikt pie pirmās uzvaras turnīrā. Pirmajā puslaikā brīžiem neticamu sniegumu “Celtnieks” vārtos demonstrēja Raitis Puriņš, ar kuru priekšgalā mūsējie ieguva septiņu vārtu pārsvaru – 16:9. Praktiski nepieļaujot kļūdas, mūsējie darbojās kā ieeļļots mehānisms gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, demonstrējot pavisam cita līmeņa handbolu, ko varēja vērto iepriekšējos trīs mačos Latvijā.

Arī otrajā puslaikā “Celtnieks” vīri turpināja iesākto. Teicami spēlējošo Puriņu vārtos nomainīja Helmuts Tihanovs, ļaujot pat vēl 47. minūtē saglabāt septiņu vārtu pārsvaru (24:17). Taču pietrūka pacietības… Mājinieku arvien vairāk izmantoja savas iespējas, arī viņu vārtsargs vairākkārt glāba komandu, kamēr mūsējiem pietrūka pacietības uzbrukuma noslēguma fāzē. Diemžēl pamanījāmies izsēt lielo pārsvaru, tomēr pratām nosargāt neizšķirtu – pēdējā uzbrukumā Kehrai bija iespējas pat izraut uzvaru, bet Tihanovs atvairīja pretinieku mesto metienu, palīdzot tikt pie vēl viena punkta – 26:26.

Arvien labāku vārtu garšu turpina sajust Artūrs Lazdiņš, kurš šajā mačā izcēlās astoņas reizes. Pa četriem precīziem metieniem Laura Eglīša un Riharda Lejas kontā. Pirmos vārtus čempionātā guva arī Artūrs Kļaviņš.

Vīlandē neizdevās demonstrēt Kehrā parādīto sniegumu. Lai arī iniciatīva jau no pirmajām minūtēm piederēja mājiniekiem, mūsējie sparīgi turējās pretī. “Viljandi HC” desmitajā minūtē izvirzījās vadībā ar 7:3, tomēr sešas minūtes pirms puslaika beigām beidzot “Celtnieks” handbolistiem pēc diviem Alekseja Sasuļina metieniem rezultātu līdzsvaroja – 12:12. Puslaika izskaņā nopelnījām divus noraidījumus, kas ļāva laukuma saimniekiem atpūtā doties ar +5 (12:17). Pēc pārtraukuma mūsējie arvien biežāk kļūdījās, bet mājinieki līdz ar to tikai pakāpeniski palielināja rezultāta starpību. Pēdējās minūtēs treneris Arnis Butans deva iespēju visiem handbolistiem, un mūsējie piedzīvoja zaudējumu ar 25:34.

FOTOGALERIJA

Ar sešiem vārtiem šajā mačā izcēlās Artūrs Lazdiņš, bet četriem – Rihards Leja un Aleksejs Sasuļins.

Izcīnītais punkts divās spēlēs ļāva Baltijas līgas turnīra tabulā A grupā panākt “HK Ogre/Miandum”, ar kuru dalām 5./6. vietu.

Pēdējo gada spēli aizvadīsim 19. decembrī, kad savā laukumā O.Kalpaka RTDP sporta zālē plkst. 16:00 SynotTip Virslīgas ietvaros uzņemsim “SK Latgols”. Nākamo Baltijas līgas spēli aizvadīsim 20. janvārī, pie sevis uzņemot “HK Ogre/Miandum”.