Guntars Lejnieks ar LČ sudraba kausu (Foto: Sandra Škutāne)

Celtnieks/LSPA izcīna otro vietu Latvijā (+foto, video)

Latvijas Virslīgas čempionātā “Celtnieks/LSPA” handbolisti trešajā finālsērijas spēlē tikai pēcspēles metienos ar 28:29 (24:24, 13:12) atzina Dobeles “Tenax” pārākumu. Sērijā piedzīvojām zaudējumu ar 0-3, finišējot čempionātā augstajā otrajā vietā.

Spēli iesākām ar kaujiniecisku noskaņojumu, astotajā minūtē pēc Artūra Lazdiņa precīzā metiena izvirzoties vadībā ar 4:2. Spēles gaitā panācām arī trīs vārtu pārsvaru (7:4), tomēr dobelniekiem izdevās rezultātu līdzsvarot (8:8). Pēc Rūtiņa, Lejnieka, Malahova precīzajiem metieniem atkal ieguvām +3 (12:9), tomēr līdz pārtraukumam dobelnieki samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 13:12.

FOTOGALERIJA

Mūsējiem pagalm neveiksmīgi iesākās otrais puslaiks – pirmajās 12 minūtēs neizdevās pārspēt “Tenax” vārtsargu Ivaru Lāci, kamēr viesi pārņēma vadību, izvizoties vadībā ar 17:13. Ar to cīņa nebeidzās! Septiņu minūšu laikā, pateicoties Lejnieka, Rūtiņa, Lazdiņa un Eglīša metieniem, ne tikai rezultātu izlīdzinājām, bet arī pārņēmām vadību – 21:19.

Pēdējās mača desmit minūtēs mūsējie nopelnīja piecus 2 minūšu noraidījumus, ko veiksmīgi viesi arī izmantoja. Divas minūtes pirms puslaika beigām mūsējiem bija pat trīs vārtu pārsvars (21:24), taču paši pieļāvām kļūdas, kas ļāva Oskaram Arājam pēdējās sekundēs izraut neizšķirtu – 24:24. Pēcspēles metienu sērijā vienīgo iespēju nerealizēja mūsu Rihards Leja, kamēr pārējie handbolisti bija precīzi un “Tenax” varēja svinēt otro čempiontitulu pēc kārtas – 29:28. Līdz ar to mūsu “Celtnieks/LSPA” handbolisti šajā sezonā finišēja augstajā otrajā vietā Latvijas Virslīgas čempionātā.

Astoņus vārtus “Celtnieks/LSPA” labā guva Artūrs Lazdiņš, bet piecas – Guntars Lejnieks. Pa trīs precīziem metieniem Laura Eglīša un Laura Rūtiņa kontā. Viesiem astoņas reizes atzīmējās Oskars Arājs, septiņas – Andis Ērmanis.

Aizvadītajā sezonā “Celtnieks/LSPA” handbolisti Latvijas Virslīgas čempionātā finišēja ceturtajā vietā, kamēr šosezon uzlaboja sniegumu un izcīnīja sudraba godalgas. Dobeles “Tenax” meistarsacīkstēs triumfēja otro sezonu pēc kārtas.

Ar to gan 2014./2015. gada sezona nebeidzas. No 23. līdz 24. maijam piedalīsimies LHF kausa izcīņā Dobelē, kur pusfinālā “Celtnieks/LSPA” tiksies ar “Jūrmalas Sports” vienību.