Vīriem uzvara, dāmām neizšķirts

Normunds Blome (Foto: Sandra Škutāne)

Latvijas čempionātā mūsu vīriešu komanda bez problēmām ar 40:27 (23:8) pieveica līgas pastarīti “Stopiņu NHK”, savukārt dāmas pārbaudes spēlē cīnījās neizšķirti ar Igaunijas “Polva SK/Hellus” – 31:31 (14:16).

Vietējo meistarsacīkšu mačā mūsu komandai nevarēja palīdzēta Egils Politers, kurš nedosies uz Somiju, un Lauris Rūtiņš, savukārt pārējie spēlētāji bija ierindā.

Jau pirmajā puslaikā mūsu vīriešu komanda bez problēmām ieguva 15 vārtu pārsvaru (23:8), taču pēc pārtraukuma mājinieki veiksmīgi izmantoja mūsu kļūdas aizsardzībā un uzbrukumā, ļaujot mača otro pusi pat uzvarēt. Tiesa, tas mūsu uzvaru neapdraudēja – 40:27. Tas bija mūsu 11. panākums 11 spēlēs.

Arī mūsu sieviešu komanda neaizvadīja spēli spēcīgākajā sastāvā – nespēlēja viena no līderēm Jūlija Stanovova.

Dāmu spēle izvērtās krietni spraigāka. Spēles sākumā mūsu dāmas ieguva 2-3 vārtu pārsvaru, taču viešņas 17. minūtē rezultātu izlīdzināja (10:10), bet līdz pārtraukumam ieguva +2 (16:14). Otrajā puslaikā spēles scenārijs īpaši nemainījās. Ilgāku laiku vadībā atkal bija “Polva SK/Hellus”, bet puslaika vidū, pateicoties veiksmīgai Sabīnes Gaideles spēlei vārtos, realizējām vairākus ātros uzbrukumus un rezultātu izlīdzinājām – 25:25. Mača izskaņā izvirzījāmies vadībā, taču pēdējais vārds piederēja igaunietēm, kuras rezultātu izlīdzināja – 31:31.

Jau rītdien Somijā aizvadīsim sesto Baltijas līgas maču, tiekoties ar “Riihimaen Cocks” handbolistiem, kas šodien ar 25:28 (12:14) zaudēja Minskas “Dinamo”. Rītdien mūsu handbolistus gaida smaga cīņa.