Trešie Lietuvā

Guntars Lejnieks un Ivars Lācis

Nedēļas nogalē Lietuvas pilsētā Šauļos piedalījāmies starptautiskā turnīrā “Šiaulia 2008”, kurā četru komandu konkurencē piedzīvojām divus minimālus zaudējumus un izcīnījām vienu uzvaru, ierindojoties trešajā vietā.

Pirmajā mačā ar 19:20 piekāpāmies mājiniekiem, “Šiauliu Universiteas” handbolistiem, kas aizvadītajā sezonā Lietuvas čempionātā ieņēma devīto vietu. Mača izskaņā bija iespējams panākt neizšķirtu, taču pēdējais metiens pa pretinieku vārtiem tika izdarīts ne laikā un ne vietā. Otrajā spēlē pretinieks bija krietni vājāks, tādēļ izcīnījām vieglu uzvaru, “SM Saule” handbolistus sagraujot ar 29:17.

Pēdējo maču pret Lietuvas ceturto spēcīgāko komandu “Žemaitijos Dragūnas” handbolistiem uzsākām veiksmīgi. Pārliecinoši spēlējot komandas vārtsargam Ivaram Lācim, mača sākumā ieguvām piecu vārtu pārsvaru, kuru nosargājām gandrīz līdz puslaika beigām. Tomēr pēc pārtraukuma nespējām tikt galā ar pretinieku līnijas spēlētāju viltībām, ne pārāk veiksmīgi spēlēja arī vārtsargs Raitis Puriņš, ļaujot lietuviešiem panākt neizšķirtu. Mača beigās no rokām izlaidām arī neizšķirtu un piedzīvojām zaudējumu, tāpēc nācās samierināties ar trešo vietu.

Šiaulia 2008
Šiauliu Universitetas – LSPA 20:19 (11:9)

LSPA: Borodovskis 5/2, Kazinieks 4, Lejnieks un Kurmēns 3, Veļikanovs un Melnalksnis 2. 7 m: 3/2, 0 brīdinājumi, 2 soda minūtes.
LSPA – SM Saule 29:17 (15:11)
LSPA: Veļikanovs 8, Lejnieks 6, Kazinieks 4, Melnalksnis un Borodovskis 3, Kangizers 2, Blome 2/1, Kurmēns 1. 7 m: 2/1, o brīdinājumi, 2 soda minūtes.
Žemaitijos Dragūnas – LSPA 21:20 (6:10)
LSPA: Borodovskis 7/1, Veļikanovs un Kazinieks 4, Lejnieks 3, Kurmēns un Kangizers 1. 7 m: 3/1, 0 brīdinājumi, 2 soda minūtes.