Neveiksmīgs sākums

Kaspars Lisovskis

Pirmajā Baltijas līgas spēlē šodien piedzīvojām zaudējumu, Ulbrokas vidusskolas sporta zālē ar 27:31 (13:16) piekāpjoties Somijas čempioniem “Riihimäen Cocks”. Mūsējiem būs krietni jāpapulējas, lai rītdien uzvarētu Igaunijas trešo spēcīgāko komandu “Chocolate Boys”.

Rezultāts mačā ar somiem auga lēnām. Jau mača sākumā pārsvaru bija iespējas iegūt mums, taču gan Elvijs Borodovskis, gan Raimonds Trifanovs pa reizi nepārspēja Somijas komandas vārtsargu no 7 metru atzīmes. Puslaika vidū viesiem izdevās atrauties 2-3 vārtu attālumā, taču mēs, pateicoties Vitālija Borisenko aktivitātei uzbrukumā, pratām rezultātu izlīdzināt. Izvirzīties vadībā gan mums neizdevās, bet tieši otrādi – neveiksmīgi nospēlējot pēdējās minūtes pirms pārtraukuma, ļāvām somiem atkal panākt +3 (16:13).

Otrajā puslaikā Ivaru Lāci mūsu vārtos nomainīja Raitis Puriņš, uzreiz atvairot vairākus brīvus somu metienus. Pretējā laukuma pusē veiksme tomēr nebija latviešu sabiedrotā – bieži tika ribināti vārtu stabi, pieļautas kļūdas. Spēlē pievīla labās pozīcijas spēlētāji, kuri pa vārtiem meta daudz, taču iemeta pārāk maz. Tāpat pārāk slikti cīnījāmies par atlēkošajām bumbām, atļaujot mūsu vārtsargu bieži pārspēt ar otro mēģinājumu.  Līdz ar to “Riihimaen Cocks” handbolisti panāca pat sešu vārtu pārsvaru, taču līdz mača beigām mēs spējām to samazināt līdz četriem vārtiem – 27:31.

Slimības dēļ spēlē nepiedalījās Mārtiņš Kazinieks, tomēr viņa teicami aizstāja Raimonds Trifanovs un Kaspars Lisovskis, kuri bija rezultatīvākie šī mača spēlētāji (mača protokols nav pieejams). Komandas spēli vēl var diezgan krietni uzlabot.

Somijas čempioni uz Latviju ir atveduši paprāvu pulciņu ar saviem līdzjutējiem, kuri, bruņojušies ar gaiļu maskām, karogiem un citu fanu atribūtiku, Ulbrokas vidusskolas sporta zālē mača laikā atbalstīja tik skaļi, it kā tribīnēs atrastos tikai somi.

Sekmīgi Baltijas līgas turnīru iesāka Latvijas čempioni “ASK-AB.LV”, kuri savā laukumā ar 29:28 (16:9) pieveica mūsu rītdienas pretiniekus “Chocolate Boys”. Pēc sliktā mača sākuma Igaunijas handbolistiem mača beigās bija pat iespēja vismaz izlīdzināt rezultātu. Atliek secināt, ka igauņi ieskrienas lēnām un, cerams, īstie apgriezieni tiks sasniegti tikai svētdien. Pretēji – ļoti neveiksmīgi – pirmo spēli aizvadīja Latvijas otrā spēcīgākā komanda Dobeles “Tenax”, kas Minskā, pirmajā puslaikā gūstot 13 vārtus, cietu sagrāvi pret Minskas SKA – 22:44 (13:25).

Rītdienas spēle pret “Chocolate Boys” notiks Ulbrokas vidusskolas sporta zālē un tā sāksies četros pēcpusdienā.

6 komentāri “Neveiksmīgs sākums

1. Ja būs pacietība, tad rezultāts arī būs. Pietrūka džeks ar pieredzīti-konkrēti Kazinieks, it sevišķi sākumā. Spēle pierādīja, ka vismaz ar Somijas čempioniem noteikti varam spēlēt un varam arī uzvarēt! Veiksmi rīt!

2. Par Tenax nav gluži taisnība. Zaudējām bezcerīgi, bet pirmais puslaiks beidzās 13:25, nevis 1:25.