Lauris Eglīti (Foto: Granitas)

Neiekļūstam Baltijas ceturtdaļfinālā

Diemžēl pēdējā Baltijas handbola līgas cīņā mūsu “Celtnieks” vīri vien desmit spēlētāju sastāvā izbraukumā cīnījās neizšķirti 24:24 (11:11) ar Lietuvas čempionāta līdervienību Kauņas “Granitas”.

Diemžēl slimības un vēl citu iemeslu dēļ mūsējiem šajā mačā nevarēja palīdzēt vairāki svarīgi spēlētāji – Kaspars Lisovskis, Ritvars Balceris, Dmitrijs Petuhovs, Artūrs Kļaviņš un Mareks Černousovs.

Spītējot trūkumiem sastāvā, mūsu vīri uz Kauņu devās ar kaujiniecisku noskaņojumu, lai izcīnītu uzvaru un nodrošinātu vietu Baltijas līgas ceturtdaļfinālā. “Granitas” handbolisti vietējā čempionātā joprojām nav zaudējusi nevienu punktu, bet pēdējā cīņā Baltijas līgā negaidīti pieveica “Polva Serviti”.

Jau ar pirmajām minūtēm mājinieki individuāla sedza mūsu līderi Artūru Lazdiņu, kas sākotnēji radīja nelielu apjumu uzbrukumā un noveda pie pieļautajām kļūdām – pēc desmit minūtēm 2:5. Pamazām mūsējie uzlaboja spēli abos divos laukuma galos, desmit minūšu laikā jau pārņemot vadību – 9:8. Atlikušajā puslaika laikā turpinājās līdzīga cīņa, pārtraukumā jau dodoties ar neizšķirtu rezultātu – 11:11.

Līdzīgā cīņa turpinājās arī visu otro puslaiku. Vien tikai spēles izskaņā “Granitas” handbolisti, kas aktīvi rotēja ar sastāvu, ieguva izšķirošu divu vārtu pārsvaru (22:24). Pēdējās minūtēs ar presingu mūsējiem izdevās rezultātu izlīdzināt, tomēr vēl vieniem vārtiem pietrūka laiks… Diemžēl neizšķirts (24:24), bet vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja Kauņas “Granitas”.

FOTOGALERIJA

Septiņus vārtus mūsējiem guva Artūrs Lazdiņš, bet sešus pievienoja Lauris Eglītis.

Baltijas līgas B apakšgrupā “Celtnieks” ar pieciem punktiem finišēja piektajā vietā. Ceturtdaļfinālā Kauņas “Granitas” tiksies ar pašreizējiem Baltijas līgas čempioniem Somijas “Riihimaen Cocks”, kas A apakšgrupā izcīnīja pirmo vietu

Dažas dienas pirms tam mūsējiem, neparādot čempionu cienīgu cīņassparu un sniegumu, ar 23:35 (10:16) bez ierunām vēlreiz kapitulēja Dobeles “Tenax”. Astoņus vārtus mūsējiem guva Artūrs Lazdiņš, bet pa trīs precīziem metieniem pievienoja Guntars Lejnieks un Ritvars Balceris.

Nākamo cīņu “Celtnieks” aizvadīs SynotTip Latvijas Handbola Virslīgā, kad plkst. 19:00 izbraukumā tiksies ar “HK Ogre/Miandum”. No turnīra tabulas viedokļa šai spēlei nebūs nozīme – “Celtnieks” nodrošinājusi otro vietu, bet Ogre – trešo.