Artūrs Kļaviņš (Foto: Sandra Škutāne)

Izcīnām sesto uzvaru

Nespēlējot trīs pamatsastāva spēlētājiem, mūsu “Celtnieks” vīri bez lielām grūtībām šodien svinēja sesto uzvaru SynotTip Latvijas Handbola Virslīgā, izbraukumā ar 37:22 (18:13) pieveicot “HK Vaiņode”.

Šajā mačā mūsējiem dažādu iemeslu dēļ nevarēja palīdzēt Kaspars Lisovskis, Lauris Eglītis un Ričards Jablonskis. Taču tas deva iespēju sākumsastāvā doties Ritvaram Balcerim, Aivaram Čikutam un Artūram Kļaviņam.

Spēle sākumā mūsējiem izdevās iegūt nelielu pārsvaru (4:2). Mājinieki ātri vien rezultātu izlīdzināja (4:4), taču tam sekoju mūsu komandas izrāviens, ļaujot panākt 19. minūtē jau +5 (10:5).

Pēc pieprasītā minūtes pārtraukuma mājinieki sevišķu vērību sāka pievērts mūsu rezultatīvākajam spēlētājam Artūram Lazdiņam. Turklāt īsā laika posmā nopelnījām divus noraidījumus, kas ļāva Vaiņodes komandai samazināt rezultāta starpību līdz pat diviem vārtiem (13:11). Taču, spēlējot pilnā sastāvā, “Celtnieks” pēdējās piecās minūtēs atguva rezultativitāti un guva septiņus vārtus, atpūtā dodoties jau ar komfortablo +5 (18:13).

Pašā puslaika sākumā uzreiz vēl divus noraidījumus nopelnīja Ritvars Balceris, kas automātiski pārvērtās par sarkano kartīti. Tāpēc pēc līdzīgajām pirmajām desmit minūtēm otrajā puslaikā (22:16) mūsējiem nākamajās desmit minūtes izdevās savus vārtus nosargāt neskartus. Teicami darbojās mūsu aizsardzībā, kas mājinieku rezultatīvākajam spēlētājam Oskaram Pāvilam kopumā no 28 (!) izdarītajiem metieniem visā mačā ļāva gūt vien desmit vārtus.

Šajā desmitminūtē guvām septiņus bezatbildes vārtus, 50. minūtē panākot jau +13 (29:16). Sev neierasti labajā malā rezultatīvi spēlēja līnijas spēlētājs Dmitrijs Petuhovs, bet ar pirmajiem vārtiem sezonā atzīmējās Helvijs Bunkus. Atlikušajā spēles laikā vēl nedaudz palielinājām savu pārsvaru, svinot uzvaru ar 37:22.

Pa astoņiem vārtiem mūsējiem guva Artūrs Lazdiņš un Rihards Leja, bet piecus pievienoja Aivars Čikuts. Laukuma saimniekiem ar desmit vārtiem izcēlās Oskars Pāvils, bet pa četriem guva Rihards Plūme un Kristers Plūme.

Turnīra tabulā mūsu “Celtnieks” joprojām saglabā otro pozīciju. Nākamajā nedēļā “Celtnieks” vīri kopumā aizvadīs piecas (!) spēles.

Handbola maratonu 7. novembrī izbraukumā uzsāks “Celtnieks Rīga-2” komanda, plkst. 20:00 Latvijas 1. līgas spēlē tiekoties ar “Salaspils/Mērnieks ZM”. Pēc tam divas spēle SynotTip Virslīgā – 8. novembrī plkst. 19:00 Murjāņos pret “MSĢ/LAT-Hertz” un 10. novembrī plkst. 19:30 savā laukumā atkal pret “HK Vaiņode”. Nedēļas nogalē dosimies uz Igauniju, kur aizvadīsim Baltijas līgas spēles – 11. novembrī plkst. 16:00 Kehrā spēlēsim ar “HC Tallin”, bet 12. novembrī plkst. 17:00 pret “Polva Serviti”.