Artūrs Lazdiņš (Foto: Kārlis Briedis)

Lazdiņam 13 vārti uzvarā pret Klaipēdu

Jauno Baltijas handbola līgas sezonu mūsu “Celtnieks” handbolisti sāka ar uzvaru, savā laukumā ar 27:25 (16:8) uzvarot Lietuvas vicečempionus Klaipēdas “Dragunas”.

Ar Artūru Lazdiņu priekšgalā mūsu handbolisti maču iesāka teicami – trešajā minūtē panācām 3:0, bet vēl pēc sešām minūtēm jau 6:1, kas lika viesu trenerim pieprasīt minūtes pārtraukumu. Ilgu laiku rezultāta starpība turējās 4-5 vārtu robežā – Lietuvas handbolistiem ārkārtīgi lielas problēmas sagādāja Lazdiņa neitralizēšana, bet otrā laukuma pusē tikai ar grūtībām izdevās pārvarēt Raita Puriņa pēdējo uzlikto robežu vārtos.

Lielo vārtu starpību ļāva iegūt pēdējās puslaika desmit minūtes, kad divreiz spēlējām vairākumā. Vārtus mūsējiem guva Lauris Eglītis, Artūrs Kļaviņš, Artūrs Ladziņš, bet punktu puslaikam ar elegantu apspēli pielika Kaspars Lisovskis – 16:8.

Pēc pārtraukuma Klaipēdas vienība desmit minūšu laikā samazināja rezultāta starpību tikai līdz četriem vārtiem – 19:15, tomēr nākamajās desmit minūtēs atkal uzliesmoja Artūrs Lazdiņš, palīdzot atjaunot +7 (26:19). Nervozas aizritēja pēdējās deviņas minūtes, kad lietuvieši, aktīvi mūsējos sedzot aizsardzībā, nopelnīja iespēju spēlēt vairākumā un pietuvojās līdz vieniem vārtiem (26:25). Punktu spēlei, apklusinot viesu cerības, pielika Artūrs Lazdiņš, ļaujot nosargāt uzvaru ar 27:25. Tā kluba vēsturē bija pirmā uzvara pār “Dragunas” handbolistiem.

Ar 13 vārtiem rezultatīvākais mūsējiem bija Artūrs Lazdiņš, četrus vārtus pievienoja Roberts Freibergs, trīs – Artūrs Kļaviņš.

Piektdien, iesildoties Baltijas līgai, mūsu “Celtnieks” vīri SynotTip Latvijas Handbola Virslīgā ar 40:32 (22:13) sakāva MSĢ/LAT-98, izcīnot otro uzvaru trīs mačos. Ar 13 precīziem metieniem izcēlās Artūrs Lazdiņš, sešiem – Kaspars Lisovskis, pieciem – Lauris Eglītis un Helmuts Tihanovs.

Nākamo maču aizvadīsim jau 5.oktobrī, kad savā laukumā O.Kalpaka RTDP sporta zālē plkst. 20:15 uzņemsim “HK Ogre/Miandum”. Baltijas līgās nākamās cīņas aizvadīsim 11. un 12. novembrī Salaspilī, uzņemot Minskas SKA un “ZTR Zaporozhye”.