Vladimirs Maslaks (Foto: Sandra Škutāne)

Ceturtdaļfinālu sākam ar uzvaru (+foto)

Savā pirmajā SynotTip Latvijas Handbola Virslīgas ceturtdaļfināla mačā mūsu “Celtnieks” vīri savā laukumā Rīgā ar 26:15 (12:9) pieveica “SK Latgols”, sērijā līdz divām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0. Nākamo maču pēc nedēļas 26. martā aizvadīsim Ludzā.

Šīs dienas spēlē abu komandu sastāvos nebija vairāki nozīmīgi spēlētāji. Mūsu rindās slimības dēļ iztrūka Edgars Vadzītis, bet sadzīves apstākļu dēļ nebija Ričards Jablonskis. Viesiem nespēlēja Kaspars Lisovskis un Edgars Rancāns.

FOTOGALERIJA (Foto: Sandra Škutāne)

Mača sākumā mūsējiem nepadevās sevišķi labs. Aizsardzībā nespējām tikt galā ar viesu līderi Austri Tuminskis, kurš arī guva “SK Latgols” pirmos piecus vārtus, puslaika vidū panākot 5:3. Uzbrukumā savu labāko sniegumu nedemonstrēja Artūrs Lazdiņš, tomēr viņu veiksmīgi piesedza Vladimirs Maslaks, Roberts Freibergs, Rihards Leja un Aleksejs Sasuļins. Jau 20. minūtē Maslaks mūsējos izvirzīja vadībā ar 7:6, bet puslaika beigās pēc “SK Latgols” pieprasītā minūtes pārtraukuma veicām izrāvienu 5:1 un atpūtā devāmies ar trīs vārtu pārsvaru – 12:9.

Otrā puslaika sākumā pēc Lejas un Edgara Iļjiniha gūtajiem vārtiem mūsējie panāca jau 14:9. Sekmīgu sniegumu “Celtnieks” vārtos turpināja demonstrēt pieredzējušais Helmuts Tihanovs, kas ļāva pretējā laukuma pusē 39.minūtē sasniegt jau +7. Pirmos vārtus no spēles otrajā puslaikā “Latgols” guva tikai pēc nospēlētām 13 minūtēm (līdz tam vien divi realizēti septiņu metru soda metieni). Vēlāk ludzāniešiem vairākkārt izdevās pietuvoties piecu vārtu attālumā, taču trīs Laura Eglīša vārti ļāva mūsējiem sasniegt jau deviņu vārtu pārsvaru – 23:14 spēles 52.minūtē. Turpinājumā nepilnas piecas minūtes līdz spēles beigām Freibergs pirmoreiz panāca arī desmit vārtu pārsvaru, bet spēli mūsu vīri noslēdza pat ar +11 (26:15). Otrajā puslaikā no spēles Tihanova vārtos paviesojās vien četras (!) bumbas.

Mūsējiem pa pieciem vārtiem guva Rihards Leja un Vladimirs Maslaks, bet četras reizes izcēlās Lauris Eglītis un Roberts Freibergs. Viesiem deviņus vārtus guva Austris Tuminskis.

Sērijā līdz divām uzvarām vadībā ar 1-0 izvirzījies mūsu “Celtnieks”. Sērijas otrā spēle 26.martā plkst. 13:00 notiks Ludzā, bet trešā, ja nepieciešams, 3.aprīlī plkst. 17:30 Rīgā. Citos ceturtdaļfināla pāros ar uzvarām tos iesāka citi favorīti “Jūrmalas Sports” un “HK Ogre/Miandum”.