Uzvaram galvaspilsētas duelī (+video)

Pirms divām gaidāmajām Baltijas līgas spēlēm, trešdien ASK sporta zālē Rīgā revanšējāmies ASK/LSPA handbolistiem par zaudējumu SynotTip Latvijas Handbola Virslīgas atklāšanas mačā – 30:23 (16:11).

Pirmo ievērojamo pārsvaru ieguvām puslaika vidū, kad pēc Žaņa Malahova precīzā metiena ieguvām +4 (8:4). Straujāk audzēt rezultāta starpību traucēja bieži pieļautās kļūdas, tomēr piecas minūtes pirms mača beigām Ričards Jablonskis ātrajā uzbrukumā mūsējiem panāca jau septiņu vārtu pārsvaru (14:7). Pēdējās minūtēs aizsardzībā nospēlējām pavirši, ļaujot ASK/LSPA vienībai samazināt rezultāta starpību – 16:11.

Otro puslaiku mūsu “Celtnieks” handbolisti sāka ar trīs bezatbildes vārtiem (divreiz izcēlās Aleksejs Sasuļins, reizi Žanis Malahovs), palielinot pārsvaru līdz astoņiem vārtiem – 19:11. Drīz pēc tam pirmoreiz spēlē iesaistījās Ēriks Drobots (pirms tam tiesāja 1.līgas spēli Sējā, tāpēc komandai pirmajā puslaikā nevarēja palīdzēt), kura parādīšanās laukumā atdzīvināja mājiniekus. ASK/LSPA izmantoja mūsu steigu uzbrukumā un, pateicoties Drobota, Austra Tuminska un Māra Grēbera aktivitātēm, armijnieki puslaika vidū sadeldēja mūsu pārsvaru līdz trim vārtiem – 21:18 (vēlāk arī 23:20, 24:21). Tomēr intriga izpalika – pēdējās minūtes aizvadījām rezultatīvi, izcīnot uzvaru pār otru Rīgas komandu ar 30:23.

Tā bija arī pirmā uzvara, kad “Celtnieks” vīri spēlēja citās krāsās. Arī turpmāk mūsu handbolistus laukumā redzēsiet jaunās krāsās – ar sarkanu un melnu svītru vai zilu un baltu svītru kreklos.

Astoņus vārtus mūsējiem guva Vladimirs Maslaks, septiņas reizes izcēlās Artūrs Lazdiņš, sešas – Roberts Freibergs. Mājiniekiem pa sešiem precīziem metieniem izdarīja Emīls Reniņš un Austris Tuminskis. Turnīra tabulā mūsu “Celtnieks” joprojām ieņem trešo vietu, taču no otrā vietā esošajiem ASK/LSPA atpaliek vairs tikai par vienu punktu.

Jau brīvdienās aizvadīsim nākamās spēles. Baltijas līgā sestdien Ulbrokā plkst. 18:00 tiksimies ar Minskas SKA, bet dienu vēlāk plkst. 15:30 Salaspilī uzņemsim Klaipēdas “Dragunas”. Lai šajos mačos pacīnītos par punktiem, krietni jāsamazina pieļautais kļūdu skaits.