Cīņa Baltijā pret debitantiem Ogrē

Ar spēli Ogrē pret turnīra debitantiem “HK Ogre/Miandum” šovakar plkst. 18:00 mūsu “Celtnieks” vīri sāks cīņu Baltijas handbola līgā, kurā šogad startēs 12 komandas.

Ar ogrēniešiem šajā sezonā tiksimies otro reizi – pirmajā cīņā Rīgas atklātā čempionāta priekšsacīkstēs Rīgā tika fiksēts neizšķirts rezultāts 27:27. Saspringta spēle būs gaidāma arī šoreiz izbraukumā.

Mūsu komanda lūkos pārtraukt ieilgošo zaudējuma sēriju. Cīņu SynotTip Latvijas Virslīgā “Celtnieks” handbolisti iesākuši ar diviem zaudējumiem ASK/LSPA (22:23) un Dobeles “Tenax” (21:29), kamēr ogrēnieši pieveikuši “HK Vaiņode” (36:30).

Pirmajā Baltijas līgas spēlē mūsējiem diemžēl nevarēs palīdzēt pamatsastāva saspēles vadītājs Vladimirs Maslaks, kuram pēc sadursmes ar dobelnieku Oskaru Arāju fiksēts smadzeņu satricinājums. Pārējie spēlētāji, ieskaitot pret “Tenax” nespēlējušos Robertu Freibergu un Žani Malahovu, būs gatavi cīņai.

Debiju Baltijas līgā šajā mačā būs iespēja piedzīvot saspēles vadītāja Ritvaram Balcerim, Artūram Kļaviņam un ukraiņu leģionāram Vladislavam Lazarjukam. Pretējā komandā šajā turnīrā spēlējuši tikai četri – Artis Kurmēns, Mārtiņš Dāvidnieks, kā arī abi brāļi Laganovski Artis un Arvis.

Baltijas handbola līgā šogad sacenšas 12 komandas no Lietuvas, Igaunijas, Latvijas, Somijas un Baltkrievijas. Mūsu komanda ir ielozēta A grupā, kurā kopā ar mūsu un Ogres handbolistiem par četrām vietām uz ceturtdaļfinālā cīnīsies “HC Kehra” (Igaunija), Minskas SKA (Baltkrievija), “Viljandi HC” (Igaunija) un Klaipēdas “Dragunas” (Lietuva).

B grupā mūsu valsti pārstāvēs čempioni Dobeles “Tenax”, kam konkurenci sastādīs “Riihimaen Cocks” (Somija), “Polva Serviti” (Igaunija), Brestas “Meshkov” (Baltkrievija), Kauņas “Granitas” (Lietuva) un “HC Vitjaz” (Baltkrievija). Turnīra izspēles kārtība paredz, ka katras grupas četras labākās komandas kvalificēsies turnīra ceturtdaļfinālam, bet ceturtdaļfināla uzvarētāji iekļūs FINAL4. Visas spēles, atskaitot baltkrievu komandu dueļus, tiks aizvadītas Baltijas valstīs.