Celtnieks/LSPA iegūst LHF kausu (Foto: Edgars Dāvidsons)

Apturam Tenax un triumfējam LHF kausā (+foto, video)

Ar “Celtnieks/LSPA” handbolistu uzvaru svētdien Dobelē noslēdzās LHF kausa izcīņa. Finālspēlē mūsējie ar 26:25 (12:12) pārspējām laukuma saimniekus un valsts čempionus Dobeles “Tenax”.

Maču pateicoties trijiem Nila Kreicberga un Oskara Arāja precīzajiem metieniem krietni veiksmīgāk iesāka Dobeles “Tenax”, devītajā minūtē izvirzoties vadībā ar 6:2. Uz mājinieku straujo startu mūsējie atbildēja ar pieicem bezatbildes vārtiem – precīzi bija Vladimirs Maslaks, Rihards Leja un Roberts Freibergs, vārtos labi spēlēja Raitis Puriņš, atjaunojot intrigu spēlē – 7:6. Līdzvērtīga cīņa turpinājās līdz pat puslaika beigām, tāpēc atpūtā komandas devās ar likumsakarīgu neizšķirtu – 12:12.

Arī otrajā puslaikā turpinājās līdzīga cīņa. Astoņu minūšu laikā mūsējiem izdevās iegūt +3 (18:15), tomēr dobelnieki rezultātu līdzsvaroja (18:18). Spēles ritējumā korekcijas ieviesa noraidījumi, taču arī desmit minūtes pirms spēles beigām rezultāts bija līdzsvarā (20:20), izšķirošos notikumus atstājot spēles pēdējām minūtēm.

Tajās veiksmīgāk nospēlēja mūsu “Celtnieks/LSPA” handbolisti. Pēc Laura Eglīša, Guntara Lejnieka, Roberta Freiberga un Riharda Lejas metieniem mūsējie atkal ieguva +3 (25:22). Turpinājumā laukuma saimniekiem ar Oskaru Arāju priekšgalā izdevās sadeldēt rezultāta starpību līdz minimumam (25:26), tomēr Anda Ērmaņa pēdējais metiens lidoja garām vārtiem… Atlikušajās sekundēs Laurim Rūtiņam izdevās saglabāt bumbu, ļaujot Arņa Butana trenētajiem “Celtnieks/LSPA” triumfēt Latvijas Handbola federācijas kausa izcīņā – 26:25.

FOTOGALERIJA

Ar astoņiem gūtajiem vārtiem mūsu uzvaru kaldināja Rihards Leja un Vladimirs Maslaks, savukārt trīs vārtus guva Roberts Freibergs. Mājiniekiem desmit reizes izcēlās Oskars Arājs.

Par mača un arī visas LHF kausa izcīņas vērtīgāko spēlētāju tika nosaukts mūsu vārtsargs Raitis Puriņš. Labākā spēlētāja gods “Celtnieks/LSPA” sastāvā tika Vladimiram Maslakam, kurš ar 21 gūtajiem vārtiem bija rezultatīvākais turnīrā. Cītīga komandas spēlē mūsējiem ļāva sezonu noslēgt ar LHF kausa izcīņa titulu!

Jāatzīmē, ka pēdējo zaudējumu Dobeles “Tenax” savā laukumā pret kādu no vietējām komandām piedzīvoja pirms gandrīz četriem gadiem – 2011. gada septembrī Baltijas līgas spēlē pret mūsu LSPA (23:27). Turklāt tas dobelniekiem bija pirmais zaudējums Latvijas mērogā pēdējo divu sezonu laikā.

Trešo vietu LHF kausa izcīņā ieguva “HK Ogre/Miandum”, kas izšķirošajā mačā ar 31:24 (15:14) pieveica “Jūrmalas Sports”.

Vasarā tiekamies Latvijas atklātajā pludmales handbola čempionātā, pirmais posms jau 27.-28. jūnijam notiks Jūrmalas pludmalē Majoros.