Raitis Puriņš (Foto: Sandra Škutāne)

Ar dzelžainu aizsardzību iekļūstam finālā (+video)

“Celtnieks/LSPA” šovakar Rīgā nodrošināja vietu Latvijas Virslīgas čempionāta finālā, izšķirošajā pusfināla spēlē ar 21:14 (11:6) fiziskā cīņā pieveicot “Jūrmalas Sports” un sērijā triumfējot ar 2-1.

Diemžēl sēriju neizdevās noslēgt jau sestdien, kad “Jūrmalas Sports” izcīnīja uzvaru ar 21:20 (12:12). Viesi daudz precīzāk darbojās uzbrukumā, kamēr mūsējie nerealizēja daudz vārtu gūšanas iespējas, ļaujot sērijā “Jūrmalas Sports” izlīdzinā rezultātu 1-1. Sešus vārtus mūsējiem guva Artūrs Lazdiņš, piecus – Vladimirs Maslaks.

Izšķirošajā spēlē jau ar pirmajām minūtēm, mainot uzbrukumā vārtsargu, laukumā sūtījām septīto spēlētāju Lauri Rūtiņu (pēc tam Normundu Blomi), kas ļāva labās vārtu gūšanas pozīcijās izvirzīt Artūru Lazdiņu – desmitajā minūtē 4:1. Lieliski darbojās aizsardzības mehānisms, labi vārtos spēlēja Raitis Puriņš. Tas arī palīdzēja 23. minūtē mūsējiem panākt arī +4 (7:3). Puslaika izskaņā pusātrajos uzbrukumos divreiz rezultatīvi nospēlēja Aivars Čikuts, ļaujot atpūtā doties ar vērtīgu +5 (11:6).

Arī pēc pārtraukuma mūsu komanda turpināja uzbrukumā spēlēt rezultatīvi, trīs minūšu laikā panākot jau septiņu vārtu pārsvaru (14:7). Lieliski turpinājām spēlēt aizsardzībā, apgrūtinot pie labām metienu pozīcijām nonākt jūrmalnieku līderiem Rolandam Ivanovam un Edvīnam Latkovskim. Puslaika vidū viesiem izdevās samazināt rezultāta starpību līdz četriem vārtiem (16:12), tomēr atlikušajā laikā lielisku spēli vārtos turpināja demonstrēt mūsu vārtsargs Puriņš, ielaižot vairs tikai divas (!) bumbas un kopā ar komandas pašaizliedzīgu cīņu uzbrukumā neļaujot vairs apdraudēt savu uzvaru. Mūsējiem pretējā laukuma pusē atzīmējās Rūtiņš, Jablonskis, Lazdiņš, Lejnieks un Petuhovs, nodrošinot smagu panākumu arī sērijā – 21:14. Tas būs “Celtnieks/LSPA” komandai pirmais Latvijas Virslīgas čempionāta fināls četru gadu laikā.

Astoņus vārtus “Celtnieks/LSPA” labā guva Artūrs Lazdiņš, bet četras reizes izcēlās Ričards Jablonskis. Viesiem pa trīs precīziem metieniem izdarīja Rolands Ivanovs, Jānis Šteinbergs un Kaspars Naglis.

Finālsērījā līdz trīs uzvarām tiksimies ar pašreizējo valsts čempioni Dobeles “Tenax”, kas savā pusfināla duelī ar 2-0 pieveica “HK Ogre/Miandum”. Pirmo maču aizvadīsim 25. aprīlī plkst. 17:00 Dobelē, bet pēc tam sērija maija sākumā turpināsies Rīgā. Visus mačus tiešraidē demonstrēs arī Sportacentrs.com TV.