Finālsēriju sākam ar zaudējumu (+video)

Diemžēl pirmajā SynotTip Latvijas Handbola virslīgas finālsērijas cīņā mūsu “Celtnieks” handbolisti piedzīvoja zaudējumu, izbraukumā ar 33:37 (15:19) piekāpjoties Dobeles “Tenax”. Sērijā līdz trīs uzvarām atrodamies iedzinējos ar 0-1.

Pirmo finālspēli veiksmīgāk iesāka mūsējie, vairākkārt izvirzoties vadībā (1:0, 2:1, 3:2), taču uzreiz pēc tam “Tenax” ar Austri Tuminskis un Nilu Kreicbergu priekšgalā veica piecu izrāvienu un pārņēma vadību – 3:7. Iekrāto pārsvaru dobelnieki veiksmīgi saglabāja ilgāku laiku, tomēr astoņas minūtes līdz puslaika beigām “Celtnieks” pēc Roberta Freiberga metiena spēja pievilkt līdz minimumam (12:13). Puslaika izskaņu gan atkal veiksmīgāk nospēlēja mājinieki, puslaikam punktu ar iespaidīgu brīvmetienu pāri viesu blokam pieliekot Austrim Tuminskim – 15:19.

Otrā puslaika sākumā “Tenax” pārsvars saglabājās 2-4 vārtu robežās. Dobelnieki veiksmīgi izmantoja mūsu kļūdas un ātros pretuzbrukumus, neļaujot būtiski saasināt cīņu par uzvaru. Epizodiski rīdzinieki ar Rihardu Leju un Artūru Lazdiņu priekšgalā pievilka līdz diviem vārtiem, taču spēles galotni regulārā čempionāta uzvarētāji nospēlēja pietiekami pārliecinoši, vienubrīd atraujoties līdz +6, bet visā spēlē sagādājot mūsējiem zaudējumu ar 33:37.

Mūsējiem desmit vārtus guva Artūrs Lazdiņš, bet deviņus pievienoja Rihards Leja. Viesiem 12 vārtus guva Austris Tuminskis, bet desmit – Andis Ērmanis.

Sērijas otrā spēle pēc nedēļas, 22.aprīlī plkst. 16:00 norisināsies O.Kalpaka RTDP sporta zālē. To tiešraidē varēs redzēt gan Sportacentrs.com TV, gan interneta tiešraidē.