Artūrs Lazdiņš (Foto: Polva Serviti)

Minimālais uzdevums izpildīts

Divās dienās Baltijas handbola līgā mūsu “Celtnieks” handbolisti izdarīja minimālo uzdevumu – mačos pret Igaunijas komandām izcīnījām vienu uzvaru, turpinot cīņu par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā.

Pirmajā mačā pret Igaunijas čempioniem “Polva Serviti” mūsu vīriem padevās teicams pirmais puslaiks. Labi darbojāmies uzbrukumā, neļaujot viesiem iegūt ievērojamu pārsvaru – pēc pirmā puslaika mūsējiem tikai -1 (14:15). Pēc pārtraukuma igauņi aizsardzībā sāka spēlēt krietni aktīvāk, piespiežot mūsu handbolistus kļūdīties un aizskrienot vairākos ātrajos uzbrukumos. Gūstot sešus bezatbildes vārtus “Polva Serviti” pārņēma spēles kontroli, puslaika vidū panākot 17:25. Spēles beigu daļās laukumā devās visi “Celtnieks” mačam pieteiktie handbolisti, novedot spēli līdz galam – 23:33.

Septiņus vārtus mūsējiem guva Artūrs Lazdiņš, bet četrus pievienoja Ritvars Balceris.

Nedēļas nogales svarīgākajā spēlē pret “HC Tallinn” diemžēl mūsējiem nevarēja palīdzēt divi spēlētāji. Iepriekšējā mačā iegūtā savainojuma dēļ laukumā nedevās Kaspars Lisovskis, bet darba dēļ sastāvā iztrūka Ritvars Balceris.

Līdz ar to Lisovska vietu saspēles vadītāja pozīcijā ieņēma Aivars Čikuts. Pēc līdzīga spēles sākuma (septītajā minūtē 2:2) turpinājumā “Celtnieks” apliecināja savu pārākumu. Teicami spēlējot vairākumā, 18. minūtē pēc kārtējiem Artūra Lazdiņa vārtiem mūsējie panāca jau piecu vārtu pārsvaru – 9:4. Līdz puslaika beigām vēl divas reizes nopelnījām iespēju spēlēt vairākumā, palielinot savu pārsvaru jau līdz +8 (16:8).

Otrajā puslaikā viesi tika jau pie daudz vairāk vārtu gūšanas iespējām, taču labi vārtos spēlēja Raitis Puriņš. Ar Artūru Lazdiņu uzbrukuma smailē mūsējie puslaika vidū pirmo reizi panāca desmit vārtu pārsvaru – 22:12. Līdz pat spēles beigām abu divu komandu vārtos bumba paviesojās daudz biežāk, taču Lazdiņa rezultatīvais uzbrukums nosargāja mūsējiem drošu uzvaru – 30:23.

Rezultatīvākais ar 16 (!) vārtiem mūsējiem bija Artūrs Lazdiņš, pa trīs pievienoja Lauris Eglītis, Rihards Leja, Roberts Freibergs un Artūrs Kļaviņš.

“Divi laba līmeņa handbola mači,” pēc spēlēm atzina Roberts Freibergs. “Žēl, ka vispirms nespēlējām ar Tallinu, tad arī ar Pilvu būtu pacīnījušies līdz galam. Uzskatu tomēr, ka bija pareizs lēmums komandas līderus pietaupīt svētdienas spēlei. Šodien izcīnījām svarīgus divus punktus par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.”

Freibergs izcēla parādīto sniegumu aizsardzībā šīsdienas cīņā: “Izcili izslēdzām no spēles pretinieku rezultatīvāko spēlētāju Slastinovski. Burvīga bumba kustībā, spēlētāju kustība bez bumbas kopā ar zvēru Lazdiņu priekšgalā sniedza arī augļus uzbrukumā.”

Pēdējo Baltijas handbola līgas regulārā turnīra spēli aizvadīsim 24. februārī izbraukumā pret Kauņas “Granitas”, kas nedaudz negaidīti pieveica gan “HC Tallinn”, (31:25) gan arī “Polva Serviti” (34:31) un turnīra tabulā ieņem ceturto vietu. Atpaliekot par diviem punktiem, piektie ir mūsu “Celtnieks” vīri. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, mūsējiem pēdējā cīņā Kauņā jāizcīna uzvara.

Nākamo maču aizvadīsim jau 7. februārī, kad izbraukumā plkst. 19:30 SynotTip Virslīgā tiksimies ar Dobeles “Tenax”.