Aleksejs Sasuļins (Foto: Dragunas)

Neizšķirts pret Lietuvas čempioniem

Atspēlējot piecu vārtu deficītu, mūsu “Celtnieks” handbolisti šodien Salaspilī izcīnīja pirmo punktu Baltijas līgā – cīnoties neizšķirti 23:23 (11:14) ar Lietuvas čempioniem Klaipēdas “Dragunas”.

Salaspilī aizvadījām divus kardināli atšķirīgus puslaikus. Pirmajās 30 minūtēs mūsējie handbolisti regulāri kļūdījās, ļaujot lietuviešiem regulāri aizskriet ātrajos pretuzbrukumos un gūt vieglus vārtus. Jau puslaika vidū “Dragunas” ieguva +4 (4:8), bet četras minūtes pirms puslaika beigām viesu pārsvars izauga līdz pieciem vārtiem (8:13). Teicamas pēdējās četras minūtes, kad vārtus guva Aleksejs Sasuļins un Ričards Jablonskis, ļāva samazināt rezultāta starpību līdz trīs vārtiem – 11:14.

Šķita, ka otrajā puslaikā laukumā devās cita “Celtnieks” vienību – ar sakārtotu aizsardzību un uzbrukumu. Pirmās astoņas minūtes mūsējie pēc trīs Artūra Lazdiņa gūtajiem vārtiem uzvarēja ar 4:1, izlīdzinot rezultātu 15:15. Tikai sešas minūtes vēlāk Guntars Lejnieks pirmo reizi mūsējos arī izvirzijā vadībā – 18:17.

Līdzīga cīņa ritēja līdz pat mača beigām. Divreiz vadībā bija Klaipēdas “Dragunas” (22:21, 23:22), tomēr pēdējais vārds piederēja mūsējiem. Vispirms filigrānu 7 metru soda metienu realizēja Artūrs Lazdiņš, bet pēc tam, spēlējot vairākumā, aptuveni 15 sekundes pirms spēles beigām neizšķirtu panāca Aleksejs Sasuļins.

Atbildes uzbrukumā vēl divu minūšu noraidījumu ieguva Lauris Eglītis, tomēr pēdējās astoņās sekundēs lietuvieši kļūdījās, ļaujot mūsējiem priecāties par pirmajiem punktiem Baltijas līgā – 23:23. Ar izcīnīto vienu punktu A apakšgrupā joprojām ieņemam pēdējo vietu sešu komandu konkurencē.

Pa septiņiem vārtiem mūsējiem guva Artūrs Lazdiņš un Aleksejs Sasuļins, savukārt trīs reizes izcēlās Guntars Lejnieks. Viesiem sešus vārtus guva Igors Kopišniskijs.

Nākamās Baltijas līgas spēles aizvadīsim decembra vidū, kad viesos spēlēsim ar Igaunijas komandām “HC Kehra/Horizon Pulp&Paper” un “Viljandi HC”. Nākamo maču mūsējie aizvadīs 22. novembrī plkst. 18:30 Salaspilī, kad SynotTip Virslīgas ietvaros tiksies ar “MSĢ/LAT-98”.

Paralēli Latvijas 1.līgas čempionātā otro uzvaru izcīnīja Riharda Lejas trenētie “Celtnieks Rīga-2” handbolisti, izbraukumā ar 33:29 (17:13) pieveicot Dobele/Tērvete. Septiņus vārtus guva Ritvars Balceris, sešus – Norberts Slavinskis, piecus – Helvijs Bunkus. Izcīnītie divi punkti ļāva Rietumos pakāpties uz piekto vietu.