Artis Kurmēns (Foto: Helmuts Tihanovs)

Baltijas līgā izcīnām sesto vietu

Vienīgais Latvijas klubs Baltijas handbola līgā, mūsu “Celtnieks/LSPA”, svētdien ar 28:27 (14:10) izbraukumā pieveica Igaunijas vicečempionus “HC Kehra” un sezonu noslēdza sestajā vietā.

Pēdējo spēli mūsu “Celtnieks/LSPA” aizvadīja ļoti nevienmērīgi. Tās sākumā mūsējie izvirzījās vadībā ar 5:1, tomēr pieļāva vairākas kļūdas un ļāva igauņiem pārņemt vadību – 9:8. Puslaika izskaņā atkal nospēlējām krietni veiksmīgāk, dodoties atpūtā ar +4 (14:10).

Otrā puslaika pirmajās desmit minūtēs “Celtnieks/LSPA” guva tikai vienus vārtus, bet mājinieki tikmēr ieguva jau trīs vārtu pārsvaru (18:15). Mūsējiem bija nepieciešamas tikai sešas minūtes, lai atkal atgūtu vadību – 21:20. Pēdējās spēles minūtes atkal tika aizvadītas līdzīgā cīņā, tomēr, pateicoties trīs Arta Kurmēna precīzajiem metieniem pēdējās divās minūtēs, mūsējiem izdevās nodrošināt uzvaru – 28:27.

Mūsējiem desmit vārtus guva Artis Kurmēns, bet pa pieciem precīziem metieniem izdarīja Artūrs Lazdiņš un Toms Lielais.

Dienu iepriekš “Celtnieks/LSPA”, nespēlējot Kurmēnam, piedzīvoja sakāvi pret Somijas čempioniem “Riihimaen Cocks” – 19:37 (7:14). Mūsējiem piecus vārtus guva Artūrs Lazdiņš, pa trīs – Toms Lielais, Artis Laganovskis un Guntars Lejnieks.

Šajā Baltijas līgas sezonā mūsu “Celtnieks/LSPA” izcīnīja četras uzvaras un astoņu komandu konkurencē finišēja sestajā vietā, aiz sevis atstājot “HC Kehra” (Igaunija) un “HC Vitjaz” (Baltkrievija).

Mūsu Artis Kurmēns ar 63 gūtajiem vārtiem desmit spēlēs turnīra rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ierindojas desmitajā vietā, savukārt Artūrs Lazdiņš ar 60 precīziem metieniem – dalītajā desmitajā.

Baltijas līgas FINAL4 sacensībās iekļuva “Polva Serviti” (Igaunija), Minskas SKA (Baltkrievija), “Riihiamen Cocks” (Somija) un “HC Mehskov Brest” (Baltkrievija). Čempions 12.-13. aprīlī tiks noskaidrots Pilvā.