Celtnieks/LSPA Ludzā (Foto: Laura Grišāne, SK Latgols)

Svarīgi divi punkti Ludzā (+video)

Jau otro reizi sezonā Latvijas Virslīgas čempionātā “Celtnieks/LSPA” izcīnīja uzvaru pār čempioniem “SK Latgols”, svinot panākumu izbraukumā ar 32:28 (13:17). Iegūti divi punkti mūsējiem ļāva turnīra tabulā pakāpties uz pirmā pakāpiena.

Jau ar spēles pirmajām minūtēm “Celtnieks/LSPA” individuāli sāka segt mājinieku līderus Austri Tuminski un Vitāliju Borisenko, tomēr tas netraucēja “SK Latgols” mača sākumā izvirzīties vadībā ar 6:2. Jau pirmajās astoņās minūtēs mūsu treneris Dmitrijs Bražņikovs pieprasīja divus minūtes pārtraukumus, taču arī tas neietekmēja ludzāniešu spēli un pēc kārtējā Agra Kušnera vārtu guvuma Ludza panāca +6 (16:10). Mūsējie tomēr prata saņemties un, uzlabojot savu spēli gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, līdz puslaika beigām pēc Emīla Reniņa un Roberta Freiberga metieniem samazināja rezultāta starpību līdz četriem vārtiem – 13:17.

Pašā otrā puslaika sākumā, izmantojot vairākumu, “SK Latgols” atkal atjaunoja +6 (19:13), tomēr “Celtnieks/LSPA” pakāpeniski samazināja rezultāta starpību. Pirmo reizi izlīdzinājumu mūsējie pēc Evlija Lazdas precīzā metiena panāca puslaika vidū (22:22), bet pirmo reizi vadībā rīdzinieki izvirzījās tikai nepilnas desmit minūtes pirms mača beigām, kad precīzs bija Artis Kurmēns – 27:26. Vēl “SK Latgols” 54. minūtē rezultātu izlīdzināja (28:28), tomēr pēdējās minūtes veiksmīgāk ar Normundu Blomi priekšgalā nospēlēja “Celtnieks/LSPA” izcīnot svarīgu uzvaru ar 32:28.

Mača izskaņā sarkano kartīti nopelnīja “SK Latgols” līderis Austris Tuminskis, uz ko skatītāji atbildēja, zālē metot dažādus priekšmetus.

Mūsu komandā sešus vārtus guva Normunds Blome, piecus – Emīls Reniņš, četrus – Artis Kurmēns un Guntis Ciematnieks. Mājiniekiem sešas reizes izcēlās Vitālijs Borisenko un Agris Kušners, piecus – Aleksandrs Pegasovs.

Līdz ar to “Celtnieks/LSPA” handbolisti ar 15 punktiem pakāpušies uz pirmo vietu turnīra tabulā. “SK Latgols” ieņem sesto vietu. Nākamo spēli aizvadīsim 30. novembrī, kad Ulbrokā plkst. 16:45 tiksimies ar RTU.