Trīs vārtu deficīts

Guntars Lejnieks

AB.LV Latvijas kausa izcīņas pirmajā pusfināla spēlē LSPA sporta zālē cietām zaudējumu pagājušā gada turnīra finālistiem Dobeles “Tenax”, piekāpjoties pretiniekiem skaistā un interesantā spēlē ar 33:36 (17:19).

Atbildes maču aizvadīsim jau piektdien 17. aprīlī plkst. 19:00 Dobeles sporta hallē. Trīs vārtu deficīts atspēlēt Dobeles mājas zālē būs grūti, tomēr mēs to mēģināsim izdarīt. Finālā, kas svētdien 19. aprīlī plkst. 14:00 notiks Olimpiskajā sporta centrā Rīgā un kuru tiešraidē demonstrēs LTV7, iekļūs vienība, kas uzvarēs divu spēļu summā.

Mača sākumā veiksmīgi vārtos nospēlēja Ivars Lācis, bet uzbrukumā rezultatīvi bija Artis Kurmēns, Raimonds Trifanovs un Normunds Blome, panākot 3:0. Nākošajos divos uzbrukumos no 7 metru līnijas viesiem bija precīzs Sergejs Kalniņš, samazinot 2:3. Arī turpinājumā abas komandas skatītājus priecēja ar daudz precīziem vārtiem un līdzīgu spēli.

Pirmo reizi vadībā dobelnieki izvirzījās 13. minūtē, kad precīzs bija Aigars Bisenieks, panākot 9:8. Četru minūšu laikā mūsu handbolisti, izmantojot skaitlisko vairākumu, atjaunoja vadību (12:11 panāca Artis Kurmēns). Vadībā bijām arī piecas minūtes pirms puslaika beigām (17:16), tomēr izskaņā veiksmīgāki bija “Tenax” handbolisti. Atpūtā ejot +2 (19:17) viesiem panāca Sergejs Kalniņš.

Sākoties otrajam puslaikam veiksmīgi vārtos iesaistījās Raitis Puriņš, palīdzot mājiniekiem 33. minūtē pēc Guntara Lejnieka precīzā metiena izlīdzināt rezultātu (19:19). Turpinājumā Dobeles handbolisti izvirzījās 2-3 vārtu vadībā un otrreiz rezultātu izlīdzināt izdevās tikai sešas minūtes pirms beigām, kad Lejnieks panāca 30:30. Mača beigās 2 minūšu noraidījumu nopelnīja Normunds Blome, ļaujot viesiem palielināt rezultāta starpību. Punktu spēlei, panākot 36:33, pielika Gints Apals, nodrošinot “Tenax” handbolistiem priekšrocības atbildes spēlē. Mūsu centieni pēc Aigara Lazdiņa nopelnītās sarkanās kartītes par pēdējās cerības sodu pēdējās sešās sekundēs nedaudz samazināt mīnusus beidzās nesekmīgi.

Rezultatīvākais uzvarētājiem bija Sergejs Kalniņš, kurš guva 9/3 vārtus, savukārt mūsu vienībā pa deviņiem vārtiem guva Guntars Lejnieks un Artis Kurmēns.

AB.LV Latvijas kausa izcīņas pusfināls.
15. arpīlis.
LSPA – Dobeles Tenax 33:36 (17:19)

LSPA: Lejnieks un Kurmēns 9, V. Borisenko un Trifanovs 5, Rūtiņš 2, Blome 2/1, Lisovskis 1. 7 m: 3/1, 3 brīdinājumi, 8 soda minūtes.
Tenax: Kalniņš 9/3, Trifonovs 6, Apals 5, Bisenieks, Krastiņš, A. Lazdiņš un Arājs 4. 7 m: 3/3, 3 brīdinājumi, 16 soda minūtes, 2 sarkanās kartītes (Štelfs 3×2 min, A. Lazdiņš).
Tiesneši: R. Līcis/Z. Stoļarovs

17 komentāri “Trīs vārtu deficīts

1. Lejniek, Tu man laupi visas cerības uz atgiešanos- 9 goli…vairāk nekā labi prieksh lījnīnieka!

2. Ir viena laba ziņa,šodien netiesās tiesnešu pāris,kuru klātbūtnē Lspa šosezon praktiski nav uzvarējusi nevienu saspringtu spēli:( Diez kapēc tas tā ir???????? Ja viens no šiem tiesnešiem tiešā saistībā ir saistīts ar sporta akadēmiju. Varbūt īstens latvietis:zāģē zaru uz kura pats sēž…….