Turpinam tradīcijas – sākam ar uzvaru

Lauris Rūtiņš

Turpinot iepriekšējā gadā iesāktās tradīcijas, arī šogad savā pirmajā Latvijas čempionāta spēlē mēs izcīnījām uzvaru, savā laukumā ar 33:28 pieveicot “Jūrmalas sports” handbolistus. Rezultatīvākais mūsu komandas spēlētājs bija Lauris Rūtiņš (attēlā), kurš realizēja septiņus no astoņiem izdarītajiem metieniem un aizvadīja tikai pirmo puslaiku.

Mūsu komandā nespēlēja nomināli pirmais līnijas spēlētājs Aigars Vingris, kura vietu sākuma septītniekā šodien ieņēma Andris Melnalksnis.

Teicams starts padevās “Jūrmalas sports ” handbolistiem, kuri mača ceturtajā minūtē bija izvirzījušies vadībā ar 3:0. Pilnīgi apmulsuši mēs gan nebija un jau pēc trīs minūtēm ar Rolanda Ivanova un Laura Rūtiņa palīdzību rezultātu izlīdzinājām 3:3. Vēl pēc pāris minūtēm vadību pārņēma viesi, kuri, pateicoties diviem Kristapa Ences gūtajiem vārtiem un vienam precīzam Jāņa Līberga metienam, atkal panāca +3 (6:3). Mūsējie divus vārtus atguva, taču puslaika vidū rezultāts vēl ar vien bija par sliktu mums (5:7).

Turpinājumā mača kontroli, realizējot vairākus ātros uzbrukumus, pārņēmām savā varā, gūstot sešus vārtus pēc kārtas (Lauris Rūtiņš labi nospēlēja aizsardzībā un guva trīs efektīgus vārtus, liekot rezervistu soliņam vairākkārt uzgavilēt) un pirmo reizi spēlē izvirzoties vadībā (11:7). Jūrmalnieki vēl spēja rezultāta starpību samazināt līdz diviem vārtiem (12:14), tomēr puslaika pēdējās minūtēs trīs piešķirtie 2 minūšu noraidījumi, kad vienu brīdi viesi spēlēja tikai ar trīs laukuma spēlētājiem, ievērojami samazināja cerības uz uzvaru visā spēlē, jo mēs savu iespēju garām nelaidām, gūstot četrus bezatbildes vārtus un noslēdzot puslaiku ar sešu vārtu “handikapu” – 18:12.

Otrajā puslaikā “Jūrmalas sports” vārtos Viktora Beznosenko vietā tika sūtīts Edgars Kukša, taču tas netraucēja pēc desmit nospēlētajām minūtēm mūsu komandai panākt jau +8 (23:15). Korekcijas savā sastāvā ieviesa arī Jānis Žīdens, kurš līdz puslaika vidum bija nomainījis visu sākuma septītnieku. Savu uzdevumu augstumos bija arī komandas otrais sastāvs, kurš piecas minūtes līdz mača beigām rezultāta starpību bija palielinājuši jau līdz 11 vārtiem (32:21). Tiesa, pēdējās piecās minūtēs Jūrmalas komandas handbolisti saņēmās un izbēga no sagrāves – 33:28.

Jāatzīmē, ka, uzlabojot spēli taktiskajā uzbrukumā, mums paveras reālas iespējas Latvijas čempionātā cīnīties arī par sudraba medaļām, jo aizsardzība šodien nospēlēja savā līmenī.

Nākošo Latvijas čempionāta spēli mēs aizvadīsim nākošajā nedēļas nogalē 20. oktobrī plkst. 18:30 ASK sporta zālē tiekoties ar “RTU” handbolistiem, kuru Rīgas čempionāta pirmajā spēlē mēs jau uzvarējām ar 37:23.

Latvijas čempionāts handbolā.
13. oktobrī.
LSPA – Jūrmalas sports/Kāpa 33:28 (18:12)

LSPA: Rūtiņš 7, Meļņiks 5, Kurmēns 5, R.Ivanovs 4, V.Borisenko 3, Melnalksnis 3, Dembovskis 2, Puriņš 1, Veļikanovs 1/1, Kangizers 1, Lisovskis 1. 2 brīdinājumi, 8 soda minūtes, 7m 2/1
Jūrmalas sports: R.Ence 7/2, J.Lībergs 5, Eglītis 4, A.Ivanovs 2, K.Ence 2, Putniņš 2, Emuliņš 2, E.Latkovskis 2, Aušts 1, Černousovs 1. 2 brīdinājumi, 10 soda minūtes, 7m 2/2

6 komentāri “Turpinam tradīcijas – sākam ar uzvaru

  1. Kā jau visi tavi goli :), ieskaitot arī to, ko tu man toreiz VEF zālē iemeti :)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.