Lauris Eglītis (Foto: GL Sports Photography)

Pusfināla sēriju sākam ar uzvaru (+foto)

Pirmajā SynotTip Latvijas Handbola virslīgas pusfināla sērijas cīņā Rīgā pret “HK Ogre/Miandum” mūsu “Celtnieks” vīri izcīnīja uzvaru – 26:23 (13:14). Sērijā līdz divām uzvarām esam vadībā ar 1-0.

Pirmajā puslaikā vairākkārt vadībā pabūt izdevās abām divām komandām. Neliels pārsvars gan piederēja viesiem. Ogrēnieši veiksmīgi izmantoja mūsu kļūdas uzbrukumā, kā arī vairākkārt guva vārtus ar atkārtotiem metieniem, puslaika izskaņā iegūstot pat trīs vārtu pārsvaru – 10:13. Tomēr pēdējās četrās minūtēs divreiz izcēlās Rihards Leja, reizi Lauris Eglītis, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam – 13:14.

Pēc pārtraukuma ogrēnieši nopelnīja divus ātrus noraidījumus. Tas atbrīvoja rokas iepriekš teju individuāli segtajam Artūram Lazdiņam, ar kuru priekšgalā guvām piecus vārtus pēc kārtas, atgūstot vadību – 18:14. Viesiem vārtsargu Raiti Puriņu pirmajās puslaika 15 minūtēs izdevās pārspēt tikai divreiz, kas ļāva iegūt mūsējiem arī piecu vārtu pārsvaru (21:16). Tiesa, ogrēnieši ar Andri Molotanovu vārtos nepadevās un nepilnas septiņas minūtes līdz mača beigām jau samazināja mīnusus līdz vieniem vārtiem (22:21).

Tomēr pēdējās minūtēs nospēlējām aukstasinīgāk un precīzāk – Laura Eglīša, Artūra Lazdiņa un Kaspara Lisovska metieni mūsējiem atjaunoja +4 (25:21). Ogrēnieši vēl centās atspēlēties, bet bija par vēlu. “Celtnieks” uzvara pirmajā pusfināla mačā ar 26:23.

FOTOGALERIJA (Foto: GL Sports Photography)

“Kāda momentā mēs sākām kļūdīties,” mača pēdējās 15 minūtes raksturoja mūsu galvenais treneris Arnis Butans. “Dabūjām arī vairākus golus tukšos vārtos. Nebūtu šie vārti, tad viss būtu beidzies jau tad. Ogrē noteikti neies vieglāk.”

Deviņus vārtus mūsējiem guva Artūrs Lazdiņš, bet astoņas reizes izcēlās Lauris Eglītis. Pretiniekiem seši vārti Uvim Strazdiņam, četri – Artim Laganovskim un Jānim Bauzem.

Otro sērijas cīņu aizvadīsim 29. martā plkst. 19:30 Ogrē, bet trešo, ja nepieciešams, 8. aprīlī plkst. 17:30 Rīgā. Pirmā fināliste jau ir noskaidrota – piektdien un sestdien Dobeles “Tenax” divreiz pārspēja Ludzas “Latgols”, uzvarot sērijā ar 2-0.

Latvijas 1. līgā otro zaudējumu sezonā piedzīvoja Celtnieks Rīga-2, kas izbraukumā ar 27:29 (15:15) atzina “Skrīveri/Aizkraukle” pārākumu. Līdz ar to regulāro turnīru mūsējie noslēdza otrajā vietā, taču nodrošināja vietu pusfinālā. Astoņus vārtus “Celtnieks Rīga-2” labā guva Ritvars Balceris, sešus – Artūrs Kļaviņš.