Ritvars Balceris (Foto: Ritvars Raits)

Nodrošinām vietu LČ pusfinālā

Pateicoties diviem izcīnītajiem punktiem šajā nedēļas aizvadītajos divos mačos, mūsu “Celtnieks” handbolisti priekšlaicīgi nodrošinājuši vietu SynotTip Latvijas Handbola Virslīgas pusfinālā.

Trešdien mūsu handbolisti viesojās Ogrē, kur saspringtā spēles galotnē izcīnījām uzvaru pār “HK Ogre/Miandum” ar 33:32 (15:13). Lai arī lielāko spēles gaitu vadībā bija mūsu “Celtnieks” vīri, tomēr mājinieki mača izskaņā veica izrāvienu un uz mirkli pārņēma vadību (26:28). Spēles izskaņā precīzi uzbrukumā nospēlēja Artūrs Lazdiņš, divus noraidījumus pret sevi nopelnīja Dmitrijs Petuhovs, bet īstajā brīdi nekļūdīgi spēlēja arī Ritvars Balceris, palīdzot izcīnīt svarīgus divus punktus – 33:32.

Ar astoņiem vārtiem rezultatīvākais mūsējiem bija Artūrs Lazdiņš, bet pa sešiem vārtiem guva Ritvars Balceris un Lauris Eglītis. Mājiniekiem desmit precīzus metienus guva Artis Laganovskis, deviņus – Artis Kurmēns.

Diemžēl mūsu komandas uzvaru sērija pārtrūka pēc divām dienām Rīgā, kad pirmo reizi sezonā zaudējām “SK Latgols”- 28:35 (15:18). Mača sākumā demonstrējām labu sniegumu un izvirzījāmies vadībā ar 6:4. Tomēr turpinājums nebija tik spīdošs. Puslaika izskaņā viesi ieguva trīs vārtu pārsvaru, tomēr mūsējiem otrajā puslaikā izdevās rezultātu izlīdzināt – 22:22. Piekliboja disciplīna, kas pārvērtās pieļautajās kļūdās. Pēdējās mača 20 minūtēs guvām vien sešus vārtus, piedzīvojot tikai ceturto zaudējumu SynotTip Virslīgā – 28:35.

Ar 11 vārtiem mūsējiem izcēlās Artūrs Lazdiņš, bet četrus pievienoja Rihards Leja un Lauris Eglītis. Pretiniekiem ar 15 vārtiem neapturams bija Austris Tuminskis, bet septiņus pievienoja Raivis Gorbunovs.

Tā kā pēdējā regulārā čempionāta spēlē “SK Latgols” cieta zaudējumu izbraukumā pret Dobeles “Tenax” (28:35), mūsu “Celtnieks” vīri priekšlaicīgi nodrošināja vietu turnīra pusfinālā.

Pēdējo SynotTip Latvijas Handbola Virslīgas regulārā turnīra cīņu “Celtnieks” aizvadīs trešdien 22. martā, kad savā laukumā O.Kalpaka RTDP sporta zālē plkst. 20:15 uzņems līderi Dobeles “Tenax”. Šīs spēles iznākums vairs neizšķirs sadalījumu turnīra tabulā, vēro maču arī tiešraidē Sportacentrs.com TV.

Pusfinālā “Celtnieks” tiksies ar “SK Latgols” un sestās spēcīgākās komandas dueļu uzvarētāju.

SynotTip handbola Virslīga. 2.posms (1.-4.vieta)