Lauris Rūtiņš (pa kreisi) un Guntis Ciematnieks

Rūtiņš atgriežas, uzvaram ASK/LSPA

SynotTip Latvijas Handbola Virslīgas trešo apli šovakar savā laukumā mūsu “Celtnieks” uzsākām ar uzvaru, ar 35:29 (16:19) pieveicot ASK/LSPA. Pirmo maču sezonā mūsu sastāvā aizvadīja saspēles vadītājs Lauris Rūtiņš.

ASK/LSPA sastāvu sezonas pārtraukumā atstāja tās rezultatīvākais spēlētājs Austris Tuminskis, pārejot atpakaļ uz savu dzimto “SK Latgols” vienību. Tiesa, arī mūsu komanda nebija optimālajā sastāvā – tikai februāra vidū iespējams sastāvā atgriezīsies ukrainis Vladimirs Maslaks, bet pleca savainojuma dēļ šovakar nespēlēja Guntars Lejnieks. Turpretī neiztikām bez papildinājumiem – kluba kreklu šajā mačā mugurā vilka pieredzējušais Lauris Rūtiņš.

Spēles sākumā mūsu “Celtnieks” izvirzījās vadībā ar 1:0 un 2:1, tomēr turpmākajās minūtēs, pateicoties Ērika Drobota un Ņikitas Pančenko rezultativitātei, iniciatīvu un vadību pārņēma ASK/LSPA – 7:3. Mūsējie gan ātri spēja vērst situāciju sev par labu, veicot izrāvienu 9:3 un pirmoreiz pēc spēles sākuma atkal izvirzoties vadībā – 12:10.

Prieki nebija ilgi. Viesu trenera Dmitrija Bražņikova pieprasītais minūtes pārtraukums atkal visu pavērsa par 360 grādiem – pēc tā divu minūšu laikā ASK/LSPA izmantoja mūsu kļūdas un guva četrus vārtus pēc kārtas, šoreiz piespiežot minūtes pārtraukumu pieprasīt jau mūsu galvenajam trenerim Arnim Butanam – 12:14 armijnieku labā. Līdz puslaika beigām mūsējiem diemžēl neizdevās lauzt cīņas gaitu un pārtraukumā ar triju vārtu pārsvaru devās ASK/LSPA – 16:19. Tiesa, priekšlaicīgi potītes savainojuma dēļ spēle beidzās viesu handbolistam Emīlam Reniņam, kurš bija guvis jau trīs vārtus.

Otrajā puslaikā veiksmīgi spēlē iesaistījās mūsu vārtsargs Raitis Puriņš, palīdzot pirmo piecu minūšu laikā mūsu “Celtniekam” rezultātu līdzsvarot (20:20), taču atgūt vadītu izdevās vien 43.minūtē, kad ar precīzu metienu atzīmējās Artūrs Kļaviņš – 24:23. Nākamo piecu minūšu guvām vēl četrus vārtus pēc kārtas, nostiprinot savu pārsvaru līdz 28:23. Iegūto atrāvienu “Celtnieks” noturēja un mača izskaņā vēl nedaudz palielināja, svinot devīto uzvaru čempionātā ar 35:29.

Ar sešiem gūtajiem vārtiem uzvaru kaldināja Artūrs Lazdiņš, bet piecus vārtus, aizvadot savu rezultatīvāko spēli Virslīgā, guva vien 17 gadus vecais Artūrs Kļaviņš. Ar diviem vārtiem savā pirmajā spēlē sezonā izcēlās Lauris Rūtiņš. Viesiem 11 reizes atzīmējās Ēriks Drobots.

Turnīra tabulā ar 20 izcīnītajiem punktiem nostabilizējāmies otrajā pozīcijā, tuvākos sekotājus “Jūrmalas Sports” un ASK/LSPA apsteidzot par četriem punktiem.

Nākamo cīņu aizvadīsim jau sestdien, kad Latvijas Handbola federācijas kausa izciņa pusfinālā Dobelē plkst. 16:00 tiksimies ar “Jūrmalas Sports”. Maču tiešraidē demonstrēs Sportacentrs.com TV. Ja izcīnīsim uzvaru, tad dienu vēlāk finālā plkst. 15:00 turpat tiksimies ar Dobeles “Tenax” – ASK/LSPA pāra uzvarētāju.