Artūrs Lazdiņš (Foto: Sandra Škutāne)

Lazdiņš atgriežas uzvarā pār Vaiņodi

SynotTip Latvijas Handbola Virslīgā mūsu “Celtnieks” handbolisti šovakar savā laukumā svinēja ceturto uzvaru, ar 27:22 (15:15) pieveicot “HK Vaiņode” vienību. Jau sestdien ar Vaiņodi tiksimies atkal tikai izbraukumā.

Pirmo spēli kopš maija pēc ceļgala operācijas mūsu sastāvā aizvadīja pagājušās sezonas rezultatīvākais spēlētājs Artūrs Lazdiņš. Šajā mačā 24 gadus vecais handbolists vairāk darbojās aizsardzībā, kur aizstāja Robertu Freibergu. Mūsu līnijas spēlētājs šonedēļ treniņā kreisajai rokai izsita pirkstu, tāpēc laukumā tā arī nedevās. Savā pirmajā spēlē šajā sezonā Lazdiņš guva trīs vārtus, visas reizes izceļoties pusātrajos uzbrukumos.

Spēles sākumā pēc Žaņa Malahova un Laura Eglīša metieniem izvirzījāmies vadībā ar 3:1. Turpinājumā uzbrukumā darbojāmies ļoti bezzobaini, palaižot garām labas vārtu gūšanas iespējas vienu pēc otras. To veiksmīgi izmantoja Vaiņodes vienība, kura puslaika izskaņā pēc Oskara Pāvila un Matīsa Mickus precīzajiem raidījumiem pat pānāca trīs vārtu pāsvaru (12:15). Pēdējās puslaika trīs minūtēs, spēlējot vairākumā, zaudēto atguvām – divus vārtus guva Lauris Eglītis, reizi izcēlās Guntis Ciematnieks, ļaujot atpūtā doties ar neizšķirtu rezultātu (15:15).

Otrajā puslaikā abu komandu rezultativitāte noplaka. Uz nogurušo pretinieku fona uzlabojās arī mūsu spēle abās laukuma pusēs. Situāciju rezultātā prata pārvērst “Celtnieks” handbolisti, kuri puslaika vidū pirmo reizi panāca pat sešu vārtu pārsvaru (24:18). Pēdējās desmit minūtēs mūsu galvenais treneris Arnis Butans ļāva spēlēt arī tiem, kas laukumā līdzšinējos mačos bija tikuši mazāk. Tas netraucēja izcīnīt uzvaru ar 27:22.

Pa četriem vārtiem mūsu komandā guva Vladimirs Maslaks, Lauris Eglītis, Žanis Malahovs un Ričards Jablonskis, bet trīs reizes atzīmējās Artūrs Lazdiņš un Aleskejs Sasuļins. Visiem astoņas reizes izcēlās Oskars Pāvils, septiņas – Ainārs Pāvils.

Jau sestdien plkst. 15:00 SynotTip Latvijas Handbola Virslīgas ietvaros ar “HK Vaiņode” vienību tiksimies izbraukumā. Izcīnītā uzvara ļāva turnīra tabulā ar astoņiem punktiem sešās spēlēs saglabāt trešo vietu.