LSPA un Celtnieks Ventspilī (Foto: Sandra Škutāne)

Ventspilī dāmas pirmās, vīri – otrie

Arī trešajā Latvijas atklātajā pludmales handbola čempionātā, kurš sestdien notika Ventspilī, LSPA dāmas izcīnīja pirmo vietu, savukārt vīriešu “Celtnieks” bija spiesti samierināties ar otro pozīciju. Finālposmam 24. augustam Rīgā kvalificējās abas mūsu vienības.

Sieviešu turnīrā lieliski cīnījās LSPA meitenes, kuras grupā uzvarēja visās trīs spēlēs un savu pārākumu vēlreiz apliecināja finālā (2:0). Tajā mūsu meitenes atkal apspēlēja Dobeles REIR un guva uzvaru otrajā posmā pēc kārtas.

Vīriešu konkurencē grupu turnīrā bez zaudējumiem neiztika neviena komanda. Pirmā posma uzvarētāji un līdzšinējie kopvērtējuma līderi “Celtnieks” pamanījās zaudēt pieredzējušai “Rīga Vagons Radio” komnandai, bet pārspēja otrā posma uzvarētājus “Lindorff Blue Jackets”.

Šīs abas komandas tikās arī finālā, kas izvērtās emocionāls un dramatisks. Pirmo puslaiku pārliecinoši uzvarēja mūsu “Celtnieks” (19:4), taču diametrāli pretēji notikumi norisinājās turpinājumā. Jau pašā otrā puslaika sākumā vadībā izvirzījās “Lindorff Blue Jackets” un saimniekoja laukumā. Emociju karstumā laukumā izvērtās asumi, taču spēles gaitu tas būtiski nemainīja un “Lindorff” puslaiku noslēdza savā labā – 15:5. Tādējādi uzvarētājus nācās noteikt pēcspēles metienu sērijā, kurā nedaudz veiksmīgāki izrādījās “Lindorff Blue Jackets”, panākumu nodrošinot ar pēdējo metienu – 7:6 un visā spēlē 2-1. Mūsējiem atkal otrā vieta.

Jāatzīmē, ka “Lindorff Blue Jackets” sastāvā spēlēja mūsu galvenais treneris Arnis Butans, kā arī vārtsargs Helmuts Tihanovs. Butans tika atzīts par turnīra MVP, bet dāmām šo godu ieguva LSPA vārtsardze Diāna Škļara.

Līdz ar Ventspils posmu noslēdzies arī Latvijas atklātā pludmales handbola čempionāta pamatturnīrs, kurā kopumā startēja deviņas vīriešu un sešas sieviešu komandas. Finālposmā 23. augustā Rīgā, Ķīpsalas pludmalē startēs četras labākās vīriešu un sieviešu komandas, kas piedalījās visos posmos. Kungiem par uzvaru Latvijas atklātajā pludmales handbola čempionātā cīnīsies “Lindorff Blue Jackets” (pamatturnīra uzvarētāji, 15 punkti), “Celtnieks” (14), “Ogre” (7) un “Rīga Vagons Radio” (4), bet dāmām LSPA (16), REIR (9), Jēkabpils SS/SC (8) un SSS (7). Latvijas čempionāta uzvarētāji iegūs tiesības pārstāvēt valsti Eiropas pludmales handbola klubu turnīrā.