Ludzas puikas pieveikti

Mārtiņš Kazinieks

Arī otrajā nedēļas nogales spēlē Latvijas virslīgas čempionātā izcīnījām uzvaru, NBS sporta zālē svētdien ar 38:28 (20:13) pieveicot SK “Latgols” handbolistus. Līdz pirmā apļa noslēgumam atlikušas vairs tikai divas spēles.

Vakardienas spēlē ar “ASK/AB.LV” komandu Ludzas komandas līderis Austris Tuminskis guva 15 vārtus, tāpēc šīsdienas galvenais uzdevums bija samazināt viņa rezultativitāti. Mērķis tika sasniegts, jo Austris iemeta tikai sešus vārtus.

Pirmajās piecās minūtēs līnijas spēlētājiem Guntaram Lejniekam un Artim Kurmēnam gūstot trīs vārtus, izvirzījāmies vadībā ar 3:0. Viesi prata rezultāta izlīdzināt 3:3. Līdzīga spēle turpinājās līdz pat puslaika vidum. Ludzas komandā vairākus vārtus guva virslīgas garākais spēlētājs Dainis Krištopāns. Nākošajās 15 minūtēs, pateicoties veiksmīgi realizētajiem ātrajiem uzbrukumiem, ieguvām septiņu vārtu pārsvaru 20:13.

Pēc pārtraukuma spēles gaita atkal nedaudz izlīdzinājās, tomēr mūsu pārsvars turpināja lēnām augt. Pēc nospēlētājām desmit minūtēm Kurmēns panāca +11 (29:18). Vēl pēc desmit minūtēm pēc diviem Mārtiņa Kazinieka precīzajiem raidījumiem jau +16 (36:20). Atlikušo laiku mūsu handbolisti nospēlēja pavirši, pieļaujot vairākas kļūdas un ļaujot “Latgols” handbolistiem ar ātro uzbrukumu palīdzību samazināt savus mīnusus – 28:38.

Rezultatīvākais mūsu komandā bija Artis Kurmēns, kurš guva astoņus vārtus, savukārt piecreiz precīzi bija Vitālijs Borisenko, Raimonds Trifanovs un Mārtiņš Kazinieks. Pretiniekiem 9/3 vārtus guva Dainis Krištopāns, bet sešus Austris Tuminskis.

Nākošo spēli Latvijas čempionātā aizvadīsim nākošajā nedēļas nogalē, kad 15. novembrī plkst. 13:30 Spuņicemā tiksimies ar “Jūrmalas sports” handbolistiem, kas šodien ar 22:33 (15:17) atzina Dobeles “Tenax” pārākumu.

Latvijas virslīgas čempionāts handbolā.
9. novembris.
LSPA – SK Latgols 38:28 (20:13)

LSPA: Kurmēns 8, V. Borisenko un Trifanovs 5, Kazinieks 5/2, Borodovskis un Lejnieks 4, Melnalksnis, Rūtiņš un Blome 2, Puriņš 1. 7 m: 2/2, 3 brīdinājumi, 2 soda minūtes.
Latgols: Krištopāns 9/3, Tuminskis 6, Matvejenko 4, Pegasovs 3, Brics 3/1, Bārbals 2, A. Savickis 1. 7 m: 4/4, 2 brīdinājumi, 6 soda minūtes, 1 sarkanā kartīte (Špitjuks 3×2 min.).
Tiesneši: A. Koponāns/A. Gailis