“K-Rauta” beidzot uzvarēta

Gunārs Liepiņš

Šovakar Olimpiskajā sporta centrā izcīnījām svarīgu uzvaru Latvijas čempionātā, ar 28:27 (17:14) interesantā spēlē pieveicot principiālos “K-Rauta” handbolistus. Lielisku spēli uzbrukumā nodemonstrēja Kaspars Lisovskis, gūstot vārtus trīs svarīgus vārtus mača galotnē.

Maču vērienīgi iesākām mēs, galvenokārt pateicoties Rolanda Ivanova un Kaspara Lisovska pūlēm un sekmīgajai spēlei aizsardzībā, kas ļāva 14. minūtē izvirzoties vadībā ar 8:3. Mūsu prieki gan bija īsi, jo jau pēc četrām minūtēm rezultāta starpība tika samazināta līdz minimumam 8:9.

Jau pieminētajam Rolanda Ivanovam gūstot trīs vārtus pēc kārtas, mēs panācām +4, bet trīs minūtes līdz puslaika beigām pēc Laura Rūtiņa realizētā 7 metru soda metiena tika atjaunota piecu vārtu starpība (17:12). Tomēr pēdējais vārds puslaikā piederēja “K-Rauta” handbolistiem, kuri pēc Mārtiņa Kazinieka “šāvieniem” un Jāņa Smagara metiena rezultāta starpību samazināja līdz trīs vārtiem – 14:17.

Otro puslaiku abas komandas iesāka līdzīgi, pārmaiņus vienai un otrai komandai gūstot vārtus. Mača 43. minūtē mēs rezultāta starpību atkal palielinājām līdz pieciem vārtiem (24:19). “K-Rauta” handbolisti vēl nebija padevušies un, izmantojot divu cilvēku vairākumu, lēnām rezultāta starpību samazināja. Komandu pavilka arī uz maiņu uznākušais vārtsargs Jānis Piņķis, palīdzot “vagonkai” septiņas minūtes līdz mača beigām pēc Guntara Lejnieka realizētā ātrā uzbrukuma pirmo reizi mačā izvirzīties vadībā 26:25.

Saspringtā mača pēdējās četrās minūtēs veiksmīgāk nospēlējām mēs, pēc diviem Kaspara Lisovska precīzajiem metieniem izraujot uzvaru un saņemot pārliecības “devu” turpmākajām spēlēm – 28:27.

Mūsu komandā rezultatīvākais ar 11 vārtiem bija Rolands Ivanovs, bet astoņus vārtus guva Kaspars Lisovskis, savukārt “vagonkai” septiņas reizes precīzs bija Guntars Lejnieks, bet pa sešiem vārtu guva Kārlis Savickis un Mārtiņš Kazinieks.

Jāatzīmē, ka mūsu sastāvā nespēlēja viens no rezultatīvākajiem spēlētājiem Kirils Meļņiks, turpretī pēc negaidītā neizšķirta ar “LAT-88” komandu “K-Rautai” ierindā bija visi labākie handbolisti.

Pēc izcīnītās uzvaras turnīra tabulā esam pakāpušies uz otro vietu, tomēr tuvākajiem sekotājiem Dobeles “Tenax/Dzirnavnieks” komanda ir trīs spēles rezervē. Pēdējo pirmā apļa spēli mēs aizvadīsim 9. decembrī, kad izbraukumā Ludzā tiksimies ar SK “Latgols”, kas turnīra tabulā pašlaik ieņem pēdējo vietu.

Latvijas čempionāts handbolā.
5. decembris.
LSPA – K-Rauta 28:27 (17:14)

LSPA: R.Ivanovs 11, Lisovskis 8, Vingris 3, Rūtiņš 3/2, Veļikanovs 2, Kurmēns 1. 7 m: 4/2, 1 brīdinājums, 8 soda minūtes.
K-Rauta: Lejnieks 7, K.Savickis 6, Kazinieks 6/2, Smagars 4, Avotiņš 3, Blome 1. 7 m: 2/2, 3 brīdinājumi, 8 soda minūtes, 1 sarkanā kartīte (J.Strautnieks)